Sepete Eklendi

Nakliye Politikası

Müşteri memnuniyetini sağlamak her zaman en büyük önceliğimiz olmuştur. Öncelikli hedefimiz, müşteri gönderilerinin güvenle ve tahsis edilen zaman aralığında teslim edilmesini sağlamaktır.

Ekibimiz, tüm paketleri sevkiyattan başlayarak müşterilere başarılı bir şekilde teslim edilene kadar yakından takip eder. Teslim edilen her siparişte güven oluşturmayı ve müşterilerimizin yüzlerini gülümsetmeyi umuyoruz.

Sevkiyat Süreci ve Prosedürü

Ürün(ler) satıcıdan depomuza sevk edilir. Daha sonra ürün(ler) müşterilerimize gönderilmeden önce depo tesisimizde kapsamlı bir şekilde incelenir. Bu gönderilerin zamanında teslimatını, siparişleri bizim adımıza müşterilere teslim eden 3. parti kurye hizmetlerini kullanarak gerçekleştirmekteyiz.

Nakliye seçenekleri:

Sipariş verirken, ödeme sırasında teslimat seçeneklerini seçebilirsiniz. Ürün açıklamasında belirtilen geçici tarihin, gönderinin geçiş süresi üzerinde önemli bir etkisi vardır.

Nakliye Ücretleri:

Toplam nakliye ücretleri ödeme sayfasında hesaplanır. Nakliye ücretleri, ürünün ağırlığına, boyutuna ve seçilen nakliye seçeneğine bağlı olarak değişir. Kargo ücretleri, sepetinize eklenen her ek ürün ile değişecektir. Müşteriler, tek ürün siparişi vermek yerine sepetlerindeki ürün miktarını artırarak nakliyeden tasarruf edebilir.

Nakliye için Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar:

Aşağıdaki konular hakkında tam bilgi sahibi olduğunuzdan emin olun:

 1. Paketleme Kısıtlamaları:

  Uluslararası havacılık organizasyonunun norm ve standartlarına göre yanıcı sıvılar, sıkıştırılmış gazlar, sıvı gazlar, oksitleyici maddeler ve yanıcı katılar içeren ürünler, hacimlerine göre paketleme kısıtlamalarına tabidir. Bu tür ürün(ler) içeren siparişler birden fazla pakette teslim edilecektir.

 2. Gümrükte Takılan Gönderiler:

  Müşteri tarafından Ubuy web sitesi aracılığıyla yapılan bu tür her satın alma işleminde, varış ülkesindeki alıcı her durumda "Kayıtlı İthalatçı" olacaktır ve söz konusu varış ülkesinin Ubuy Web Sitesi aracılığıyla satın alınan ürün(ler) konusunda tüm yasa ve yönetmeliklerine uymalıdır.

  Gümrük işlemleriyle genellikle kargo şirketi ilgilenir. Kayıtlı İthalatçı'dan istenen evrak/belge/beyan/ hükümet ruhsatı veya sertifikaların eksikliği veya yokluğundan dolayı sevkiyatın gümrükte takılması tutulması durumunda:

  • Kayıtlı İthalatçı' gümrük makamlarına gerekli belgeleri ve evrakları sağlayamazsa ve bunun sonucunda ürüne/ürünlere gümrük tarafından el konulursa, Ubuy para iadesi yapmayacaktır. Bu nedenle, gümrük yetkilileri tarafından talep edildiğinde önceden hazırlık yapmanızı ve ilgili belgeleri ibraz etmenizi şiddetle tavsiye ederiz.
  • Gönderinin eksik evrak gibi sebeplerden depomuza iade edilmesi durumunda, ürün satın alma fiyatından iade nakliye ücretleri düşüldükten sonra geri ödeme yapılacaktır. Nakliye ve gümrük ücretleri geri ödemeye dahil edilmeyecektir.
 3. Teslim Edilemeyen Gönderiler/Reddedilen Gönderilerin İadesi

  Bir gönderi gümrük yetkilileri tarafından onaylandığında, ilgili kargo şirketi müşteriyle iletişime geçerek siparişin teslim edilmesini sağlar:

  Müşterinin yanıt vermemesi, teslimatı kabul etmeyi reddetmesi veya teslimat sırasında taşıyıcıya ödenmesi gereken vergi ve harçları ödemeyi reddetmesi durumunda Sevkiyat menşe ülkesine iade edilecektir.

  Müşteri, yukarıdaki durumlar için geri ödeme talebinde bulunabilir. Gönderi, Ubuy İade Politikası uyarınca geri ödeme için uygunsa, Ubuy yalnızca etkilenen gönderiye ait ürünlerin fiyatını iade edecektir. Nakliye ve gümrük ücretleri geri ödemeye dahil edilmeyecektir. İade gönderisinin maliyeti, gönderide etkilenen malların toplam fiyatından da düşülecektir.

  Gönderi iade edilmezse veya ürün/ürünler iade edilemez durumdaysa, müşteri para iadesi için uygun değildir.

 4. Hedef Ülkedeki Yasaklı Ürünler ve İthal Edilmesi Yasak Öğeler:

  Ubuy, yasalarla uymaya çalışır ve ürünlerin ilgili ülkelerdeki düzenleyici ve güvenlik gereksinimlerini karşılamasını sağlar. Ancak, Ubuy Web Sitesinde listelenen tüm ürün(ler) bulunduğunuz ülkeden satın alınamayabilir. Ubuy, web sitesinde listelenen herhangi bir ürünün/ürünlerin müşterinin bulunduğu ülkeye satışına uygun olup olmadığına dair herhangi bir taahhüt veya garanti vermez.

  Ubuy Web Sitesinden satın alınan tüm ürünler, her zaman, Yargı Yetkisi olan herhangi bir ülkenin tüm ihracat ve tüm Ticaret ve Tarife Düzenlemelerine tabidir. Web sitemizde/uygulamamızda bulunan milyonlarca ürün arasında, ülkeye özgü gümrük düzenlemeleri ve prosedürleri nedeniyle gönderilemeyenleri filtrelemek zordur.

  Ürünleri Ubuy Web Sitesi aracılığıyla satın alan Müşteri ve/veya ürünün/ürünlerin varış ülkesindeki alıcısı, ürünün/ürünlerin hedef ülkeye Ubuy olarak yasal olarak ithal edilebildiğinden emin olmaktan sorumludur. Çünkü Ubuy ve bağlı olduğu kuruluşlar, web sitesi üzerinde satın alınan herhangi bir ürünün/ürünlerin ülkelere ithal edilmesinin yasallığı ile ilgili herhangi bir beyan, beyan veya taahhütte bulunmamaktadır. Sipariş edilen ürün(ler) kısıtlı veya yasaklıysa ve varış ülkesindeki gümrük makamları tarafından onaylanmadıysa, müşteri para iadesi alamaz.

Gecikme Nedenleri: -

Ubuy tarafından sağlanan tahmini teslimat aralığı, standart teslimatı yansıtır. Ancak, bazı siparişler bazen aşağıdaki nedenlerden dolayı daha uzun nakliye süresine tabi olabilir:

 • Bad weather Kötü hava
 • Flight delays Uçuş gecikmeleri
 • National holidays or FestivalsUlusal bayramlar veya festivaller
 • Customs clearance procedures Gümrük işlemleri
 • Natural CalamitiesDoğal afetler
 • Massive Breakout of Disease Büyük bir hastalık patlaması.
 • Other unforeseen circumstances Diğer öngörülemeyen durumlar

Gönderi Takibi:

Tüm gönderiler, takip sayfamızdaki Sipariş Numarası kullanılarak takip edilebilir. Siparişi takip etme seçeneği web sitemizin alt kısmında bulunabilir. Uygulama kullanıcıları, uygulamanın sol üst kısmındaki menü simgesine tıkladıklarında "siparişi takip et" seçeneğini görebilirler. Kullanıcı 'siparişlerim'e tıklayabilir ve gönderiyi kolayca takip edebilir.

Daha fazla yardım için destek ekibimizle iletişime geçmekten çekinmeyin.