Sepete Eklendi

İade ve Geri Ödeme Politikası

Yanlış, hasarlı, kusurlu ürün(ler) veya eksik parçası olan ürün(ler) mi aldınız? Endişelenmeyin, destek ve operasyon ekibimiz size mümkün olan en iyi şekilde yardımcı olmak için burada. Amacımız müşterilerimize üstün hizmetler sunmaktır.

İade Politikaları ve Prosedürü

Müşteri yanlış, hasarlı, kusurlu veya eksik parça / eksik ürünü iade edebilir. Ürünün hasarlı olması durumunda müşteri, teslimatı takip eden 3 gün içinde kendisine atanan kargo şirketine ve Ubuy'a bilgi vermelidir ve diğer durumlarda iade süresi teslimattan sonraki 7 gündür. Politikamız, teslimattan 7 gün sonra müşteri endişelerini ele almaz. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.

Müşteri herhangi bir ürünü iade etmek için aşağıdaki koşulları sağlamalıdır:

 1. Müşteri, teslimattan sonraki 7 gün içinde bizimle iletişime geçmelidir.
 2. Ürün kullanılmamış ve tekrar satılabilir durumda olmalıdır.
 3. Ürün, marka/üretici kutusu, MRP etiketi bozulmamış, kullanım kılavuzu ve garanti kartı dahil olmak üzere orijinal ambalajında olmalıdır.
 4. Ürün, birlikte verilen tüm aksesuarlar veya içinde bulunan ücretsiz hediyelerle birlikte müşteri tarafından eksiksiz olarak iade edilmelidir.

Müşterinin hasarlı, kusurlu veya yanlış ürünle ilgili bir sorunu bildirmek için destek ekibimizle iletişime geçmesi gerekir.

Müşteri, ekibin vakayı araştırmasına yardımcı olacak kısa ve ayrıntılı bir açıklamayla birlikte gerekli tüm resimleri ve videoları sağlamalı/yüklemelidir.

İade için uygun olmayan ürün kategorileri ve koşulları:

 1. İç giyim, iç çamaşırı, mayo, güzellik ürünleri, parfümler/deodorant ve ücretsiz giyim ürünleri, market ürünleri ve gurme ürünler, mücevherler, evcil hayvan malzemeleri, kitaplar, müzik, filmler, bataryalar vb. gibi belirli kategoriler iade ve geri ödeme için uygun değildir.
 2. Eksik etiketli veya aksesuarlı ürünler.
 3. Dijital ürünler.
 4. Kurcalanmış veya seri numaraları eksik olan ürünler.
 5. Müşteri tarafından kullanılmış veya kurulmuş bir ürün.
 6. Orijinal formunda veya ambalajında olmayan herhangi bir ürün.
 7. Yenilenmiş ürünler veya ikinci el ürünler iade için uygun değildir.
 8. Hasarlı, kusurlu veya orijinal sipariş edilenden farklı olmayan ürünler.

Geri Ödeme Politikaları ve Prosedürü

İade durumunda, iade süreci ancak ürün teslim alındıktan, kontrol edildikten ve depomuzda uygunluk kriterlerini karşıladığına karar verildikten sonra başlayacaktır. Geri ödeme onayı veya reddi, sorumlu ekip tarafından yürütülen araştırmaya bağlıdır.

Geri ödemeyi başlattığımızda, tutarın orijinal ödeme yöntemine yansıması yaklaşık 7-10 iş günü sürecektir. Ancak aynı durum bankanın tasfiye standartlarına göre de değişiklik göstermektedir. Ucredit kullanıldıysa, tutar 24-48 çalışma saati içinde Ubuy hesabınıza yansıyacaktır. Daha fazla bilgi için lütfen destek ekibimizle iletişime geçin.

Yanlış, hasarlı, kusurlu ürün(ler) veya eksik parçası olan ürün(ler) durumunda gümrük, harcı, vergi ve KDV iade politikası:

 1. Müşteriden Ubuy tarafından önceden gümrük, harcı, vergi veya KDV tahsil edildiyse, tutar ödeme ağ geçidinde iade edilecektir.
 2. gümrük harcı, vergiler veya KDV Ubuy tarafından önceden tahsil edilmemişse, tutar yalnızca Ucredit olarak iade edilecektir.

Yanlış, hasarlı, kusurlu veya eksik parça / eksik ürün teslim edilmesi dışında gümrük harcı, vergiler ve KDV'nin iade edilmeyeceğini lütfen unutmayın.

İndirimli Ürünler:

Herhangi bir satış/promosyon teklifinin parçası olan ürünler, kusurlu olmadıkça iade edilemez.